Hoppa till sidans innehåll

Inbjudan Sundbyholmsregattan 2011


Välkomna till Sundbyholm den 18:e Juni. Nedan finns inbjudan (sista anmälningsdag 15 juni).

 

OBS! Tyvärr har tryckfelsnisse varit framme och fått med förra årets "prisbord"

I år kommer tyvärr inte någon resa att lottas ut ej heller finns det något pris för deltagande i både Sundbyholm och Höstkroken. Vi beklagar denna felskrivning i inbjudan nedan.

Vi kan däremot meddela att tävlande båtar får ligga till reducerat pris på utsidan av pontonbryggan i Sundbyholm samt att det kommer att vara underhållning i Hamnen under lördagskvällen. Se mer info om det på Gästhamnens hemsidan.

www.sundbyholmsgasthamn.se

 

Resultat 

Bilder (Kjell Eriksson)
Bilder Sundbyholmsregattan 2011

 

Seglingsförskrifter (Word)

Seglingsföreskrifter (html)

 

 "Inbjudan till Sundbyholmsregattan.doc" 

 "Inbjudan till Sundbyholmsregattan.pdf"

 

Anmälda

Klass    Namn                     Båttyp            Båtnamn   Nummer     SRS        Klubb

3 US    Magnus Ågren       Comfort 32     Rhino         SWE 310    1,09US   SSSv

1         Fredrik Edberg       Diva 35         Legolas                      1,25       SSSv

1         Christer Ovrén       BB10            Fenixa        SWE 5       1,19       SSA

1         Anders Pettersson  Smaragd       Skidbladner 49             1,19       KPSK 

1         Mikael Gustavsson  Arcona 340    Mizar         Swe 40      1,30 C    WSS

1         Leif Englund          Dehler 34 SV  Dehlta        Swe 38      1,295C   SSSv

1         Calle Herlin           Crown 31       Blåtunga     Swe 100    1,17       BSL

2       Emil Henriksson      H-båt           Bluemaiden  353           1,07      BSL

M30     Björn Johansson     M30             Singoalla     132           1,14      SSSv

3US     L-G Birgersson       Avance 36     Traviata     8053          1,14US  SSSv

3US     Håkan Alm            Dehler 31       Alma          101           1,09US  SSSv

3US     Anders Haglund      S 30            Musse         95            1,18US  SSSv

1        Anders Grinneby     Smaragd                        196           1,19     SSA

1        Anders Helmrich      Farr 30        Cheyenne    622           1,35     WSS

M30    Johnnie G-sson       M30             La Yota       37            1,14     SSSv

3US    Lars Edberg            Johnsson 26  Sally          255           1,02     SSSv

3US    Jonas Nordbäck       Johnsson 26                  141           1,02     KPSK

3US    P-O Kvick               First 31,7                       601            1,17     StrSS

3US   Bo Pettersson          Luffe 37                         121             1,20    BSX

 2      SSSv Jun Team 1     C-55                             265             1,04    SSSv

 2      SSSv Jun Team 2     C-55                             266             1,04    SSSv  

1      Fredrik Olander         Dehler 29 MK2 Laxen        344            1,18    WSS

3US Åke Oscarsson          Maxi 999                        490            1,13     TSS

M30 Tord Bergman           M30      Yrhättan              1              1,14      SSA

M30 Thomas Svensson     M30      Pirat                   121            1,14      SSA

M30 Mikael Jansson         M30                                 3             1,14      SSA

M30 Anders Berglind        M30                                 4             1,14      SSA

M30 Göran Lindahl          M30     Snafsan                 44            1,14      SSA

3US Torsten Hammarkvist Fenix                                              1,03     SSSv

2    Niklas Hammarkvist   M22     Vandy                   20             1,05     SSSv

3US Håkan Johansson     Dehler 36CWS Akitimo        20              1,17    SSSv

 3US Tomas Svensson    S30                                169            1,18     SSSv

3US Anki Johansson       Seniorita                                           1,07    SSSv

M30 Bo Sundin             M30          Bella                 113            1,14   SSA

M30 Ulf Engblom           M30         May-Lou             69             1,14   SSA

3US Tomas Gustafsson Lotus                              2321            1,19   KSK

1  Jocke Persson          Safir       Styv Guling         SWE 127      1,18   WSS

Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:11 Skribent: Fredrik Birgersson

  

Sparbanksstiftelsen Rekarne

stöder vår ungdomsverksamhet 

 

 

 

 

  hjartstartare

 

 Klicka på gröna bilden 

för mer info om klubbens

hjärtstartare.

 


räknare
 
besöksräknare

Start 2016-04-03

Postadress:
SS Svearna - Segling
BOX 240
63103 Eskilstuna

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info