Deltagartlista Sundbyholmsregattan 2011
Klass 1 Start tid 10:05:00 Bana 3a
Klass flagga E
Båttyp Båtnamn SRS Namn Klubb Segel nr Målg Tid Seglad Tid Korrigerad Plac
Farr 30 Cheyenne 1,35 Anders Helmrich WSS 622 13:19:46 03:14:46 04:22:56 1
Dehler 34 SV Dehlta 1,30 Leif Englund SSSv 38 13:37:30 03:32:30 04:35:11 2
Dehler 29 MK2 Laxen 1,18 Fredrik Olander WSS 344 14:06:01 04:01:01 04:44:24 3
BB10 Fenixa 1,19 Christer Ovrén SSA SWE 5 14:06:39 04:01:39 04:47:34 4
Arcona 340 Mizar 1,30 Mikael Gustavsson WSS Swe 40 13:51:01 03:46:01 04:53:49 5
Smaragd   1,19 Anders Grinneby SSA 196 14:14:54 04:09:54 04:57:23 6
Diva 35 Legolas 1,25 Fredrik Edberg SSSv 9 14:07:18 04:02:18 05:02:52 7
Crown 31 Blåtunga 1,17 Calle Herlin BSL Swe 100 DNF #VALUE! #VALUE! DNF
Smaragd Skidbladner 1,19 Anders Pettersson KPSK 49 DNC #VALUE! #VALUE! DNC
Sair Styv Guling 1,18 Jocke Persson WSS SWE 127 DNC #VALUE! #VALUE! DNC
              ######### 00:00:00  
              ######### 00:00:00  
Deltagartlista Sundbyholmsregattan 2011
Klass 2 Start tid 10:13:00 Bana 2a
Klass flagga F
Båttyp Båtnamn SRS Namn Klubb Segel nr Målg Tid Seglad Tid Korrigerad Plac
M22 Vandy 1,05 Niklas Hammarkvist SSSv 20 12:52:01 02:39:01 02:46:58 1
Rapid   1,13 Mattias Björklind WSS 29 12:47:21 02:34:21 02:54:25 2
C-55   1,04 SSSv Jun Team 2 SSSv 265 13:20:50 03:07:50 03:15:21 3
H-båt Bluemaiden 1,07 Emil Henriksson BSL 353 13:26:16 03:13:16 03:26:48 4
C-55   1,04 SSSv Jun Team 1 SSSv 264 DNF #VALUE! #VALUE! DNF
              ######### 00:00:00  
Deltagartlista Sundbyholmsregattan 2011
Kass 3 Cruising US Start tid 10:20:00 Bana 2a
Klass flagga G
Båttyp Båtnamn SRS Namn Klubb Segel nr Målg Tid Seglad Tid Korrigerad Plac
Avance 36 Traviata 1,14 Lars-Göran Birgersson SSSv 8053 12:49:34 02:29:34 02:50:30 1
S 30 Musse 1,18 Anders Haglund SSSv 95 12:50:12 02:30:12 02:57:14 2
Dehler 31 Alma 1,09 Håkan Alm SSSv 101 13:08:50 02:48:50 03:04:02 3
Maxi 999   1,13 Åke Oscarsson  TSS SWE 490 13:07:45 02:47:45 03:09:33 4
Dehler 36 CWS Akitimo 1,17 Håkan Johansson SSSv 20 13:02:48 02:42:48 03:10:29 5
Luffe 37   1,20 Bo Pettersson BSX 121 12:59:22 02:39:22 03:11:14 6
First 31,7   1,17 P-O Kvick StrSS 601 13:06:42 02:46:42 03:15:02 7
Comfort 32 Rhino 1,09 Magnus Ågren SSSv SWE 310 13:28:45 03:08:45 03:25:44 8
Seniorita H   1,07 Anki Johansson SSSv 13:48:48 03:28:48 03:43:25 9
Johnsson 26 Sally 1,02 Lars Edberg SSSv 255 14:14:43 03:54:43 03:59:25 DNF
Fenix   1,03 Torsten Hammarkvist SSSv 979 14:15:46 03:55:46 04:02:50 DNF
Johnsson 26 Seawind II 1,02 Jonas Nordbäck KPSK 141 DNF #VALUE! #VALUE! DNF
Lotus   1,16 Tomas Gustafsson KPSK 2321 DNF #VALUE! #VALUE! DNF
S30    1,18 Tomas Svensson SSSv 169 DNQ #VALUE! #VALUE! DNQ
              ######### 00:00:00  
Deltagartlista Sundbyholmsregattan 2011
M30 Start tid   Bana  
Klass flagga D
Båttyp Båtnamn SRS Namn Klubb Segel nr Segl. 1 Segl. 2 Segl. 3 Tota Plac
M30 Yrhättan 1,14 Tord Bergman SSA 1 1 2 2 5 1
M30 May-Lou 1,14 Ulf Engblom SSA 69 5 1 3 9 2
M30 Singoalla 1,14 Björn Johansson SSSv 132 2 4 4 10 3
M30 Bella 1,14 Bo Sundin SSA 113 OCS 3 1 12 4
M30 Pirat 1,14 Thomas Svensson SSA 121 3 5 6 14 5
M30 Snafsan 1,14 Göran Lindahl SSA 44 4 6 5 15 6
M30 La Yot'a 1,14 Johnnie Gustafson SSSv 37 6 7 7 20 7
M30   1,14 Mikael Jansson SSA 3 DNQ DNQ DNQ ##### DNQ
M30 Perhaps 1,14 Anders Berglind SSA 4 DNQ DNQ DNQ ##### DNQ